Haber

Birleşik Krallık Polis Teşkilatı En Kapsamlı Güvenlik ve Geçmiş Taramasını Geçti

Britanya’nın tüm polis gücü (Büyükşehir Polisi), şimdiye kadar gerçekleştirilen en kapsamlı ülke çapında güvenlik ve geçmiş kontrolünden geçti. Polis Ulusal Veri Tabanı’nda (PND) 307 bin 452 güvenlik gücü, personel ve gönüllünün verileri kontrol edildi ve 9 suç soruşturması açıldı.

Ulusal Emniyet Şefleri Kurulu bugün bir açıklama yaparak, polis teşkilatının ülke tarihindeki en kapsamlı güvenlik ve özgeçmiş taramasından geçtiğini ve örgütte görev yapan 307 bin 452 güvenlik gücü, işçi ve gönüllünün kayıtlarının tarandığını duyurdu. . Açıklamada, “Polis Ulusal Veri Tabanına (PND) göre 307 binden fazla polis memuru, işçi ve gönüllünün denetlendiği, polislik alanındaki en büyük dürüstlük tarama projesi bugün (23 Ocak 2024) yayınlandı.” söz konusu. Tarama sonucunda 9 ceza ve 88 disiplin soruşturması açıldığı vurgulandı.

METİNDE YERİ OLMAYANLARI ORTADAN KALDIRMAYA YÖNELİK BİR ADIM

Ocak 2023’te tüm kurum çalışanlarına insan kaynakları bilgileri hazırlamalarının söylendiği, Şubat ayı itibarıyla bilgilerin PND’de denetlendiği, Eylül ayı itibarıyla soruşturmaya alınan olayların tespit edildiği belirtildi. Birleşik Krallık Ulusal Polis Veritabanı (PND), kişisel olarak girilen operasyonel polislik bilgilerini ve istihbaratını içeren bir veri deposudur. İstihbarat ayrıca kabahat, velayet, çocuk koruma ve aile içi istismar soruşturmalarını kapsayan ‘yerel olarak tutulan polis kayıtlarının kopyalarını’ da içeriyor.

MET Komutanı James Harman, duyuruya eşlik eden bir açıklamada, “Her çalışanı ulusal veri tabanına göre kontrol etme görevi kritik bir görevdir ve Met’te yeri olmayanların kökünü kazımak için önemli adımlara uygundur.” dedi. Ulusal Polis Şefleri Kurulu Lideri Gavin Stephens, “Polis güçleri derhal müdahale ederek, polis teşkilatının şimdiye kadar gördüğü en büyük dürüstlük taraması projesini yürütmemize olanak sağladı” dedi.

belenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu