Haber

Samsun Büyükşehir Belediyesi eski Köşk Kafeler alanı inşaatı ile ilgili soruları yanıtladı

Komisyon toplantısında meclis üyelerinin eski Yalı Cafe alanının yapılmasıyla ilgili sorularını yanıtlayan Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, “Mahkeme kararıyla eski plan iptal edildiği için onaylanmış en eski planlara döndük. .”

Samsun Büyükşehir Belediyesi yönetim kurulu toplantısı, Meclis Başkan Vekili Nihat Soğuk başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nın Atakum Mahallesi sonunda Samsun Büyükşehir Belediyesi alanının yeniden düzenlenmesine yönelik nazım ve uygulama imar planı değişikliği teklifi mahkeme kararı doğrultusunda komisyonda görüşüldü.

“Onaylanmış en eski planlara geri döndük”

Söz konusu yapı ve plan değişikliği ile ilgili soruları yanıtlayan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, “Atakum Belediyesi’nin onayladığı ilk planı aynen 2017’de getirdik. Sadece resmi kurumlarda hangi kurumdan yazılması gerekiyor. yönetmeliğe uygun kullanacağız.Birinci planda Samsun Büyükşehir Belediyesi de var.Belediye ibaresi koyduk.Atakum Belediyesi’nin onayladığı plana uyduğumuzu belirttik.Eski plan belediye tarafından iptal edildiği için. mahkeme kararı, onaylanan en eski planlara döndük” dedi.

Komisyonlardan geçen unsurlar Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis toplantısında görüşülecek. – SAMSUN

bala-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu